Začiatok plaveckej ligy 2016

Uplynulý víkend sa v krytej plavárni v Banskej Štiavnici uskutočnilo prvé kolo plaveckej súťaže- Banskobystrický pohár 2017.

 

Otvorenia tohto ročníka sa zúčastnilo 175 pretekárov z desiatich plaveckých klubov, ktorí spolu absolvovali cez 770 skokov do vody.

 

Plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali 6 plavci. Pre všetkých to boli prvé tohotročné preteky a s ohľadom na skorý termín pretekov to bolo pokračovanie prípravy na nadchádzajúcu plaveckú sezónu.

 

Napriek tomu naši plavci dosiahli výborné výsledky, keď domov doniesli 21 medailí: 9 zlatých , 6 strieborných a 6 bronzových.

 

O medailové umiestnenie sa zaslúžili : Sofia Klementová , ktorá vyplávala 5 zlatých medailí, Kristína Repková vyplávala 4 zlaté a jednu striebornú,

Martin Tangler / 0-3- 2 / Marek Tengler / 0-1- 4 / a Linda Skruteková / 0-1- 1 / .

 

Ďaľší program plavcov pokračuje v rýchlom slede, keď už najbližší víkend absolvujú Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v dlhých tratiach / 400 , 800 a 1500 m/ Žiline, a potom sa v tomto roku prvý krát prestavia doma, keď 4 a 5 marca Plavecký klub Rimavská Sobota organizuje ďaľší ročník amdzinárodných pretekov o Pohár priateľstva, kde sa očakáva silná aj medzinárodná účasť.

 

Ing. Ladislav Klement

PKRS

 

Bez odpovede to "Začiatok plaveckej ligy 2016"


    Chcete nám niečo povedať?

    Niektoré HTML kódy sú v poriadku