Medzinárodné plavecké preteky o Pohár Priateľstva 2016

V dňoch 5. a 6. marca sa v Mestskej krytej plavárni v Rimavskej Sobote uskutočnil 5.ročník medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár priateľstva . Otvorenia pretekov sa zhostil viceprimátor Rimavskej Soboty Ing. Ladislav RIGÓ, ktorí v mene mesta privítal v Rimavskej Sobote všetkých športovcov, trénerov a ja početné obecenstvo.

 
O rastúcej popularite pretekov doma aj v zahraničí svedčí aj fakt, že pre veľký záujem museli usporiadatelia pristúpiť k redukcii prihlásených a po stanovení minimálnych výkonnostných limitov sa pretekov sa zúčastnilo 304 plavcov. Okrem 38 plaveckých klubov zo Slovenska sa pretekov zúčastnili aj plavci z Čiech a Srbska. Spolu za dva súťažné dni plavci absolvovali 1718 skokov do vody.

Domáci plavecký klub reprezentovalo celkovo 13 plavcov , ktorí sa aj v silnej konkurencii dokázali presadiť. O medaile sa zaslúžili Kristína Repková – strieborná v disciplne 50 m Znak, Sofia Klementová – 3 x bronz v disciplínach 100 m voľný spôsob, 50 m prsia , a 100 m polohové preteky , Jakub Husár – 2 x bronz v disciplínach 200 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky a Linda Skruteková získala bronzovú medailu v disciplíne 100 m znak.

Vedenie Plaveckého klubu v Rimavskej Sobote ďakuje všetkým ,ktorí boli nápomocný pri zabezpečení pretekov, ktoré každým rokom získavajú na kvalite a robia dobrú reklamu klubu a mestu Rimavská Sobota. Poďakovanie patrí Technickým službám mesta Rimavská Sobota, OD Tesco RS, Balex s.r.o, Lekáreň Jazmín, Reumex s.r.o, Slovak Telekom RS, p. Vojtech Majerčík- RIO zdravotné potreby, Mudr. Azimi, Tuppeware RS, Pekáreň Mive – Miroslav Juhás Hnúšťa, poisťovňa ALIANZ – p. Eleonóra Cabanová, ktorí nám pomáhali pri organizovaní pretekov .

 

Ing. Ladislav Klement

Plavecký klub Rimavská Sobota

 

Bez odpovede to "Medzinárodné plavecké preteky o Pohár Priateľstva 2016"


    Chcete nám niečo povedať?

    Niektoré HTML kódy sú v poriadku