Medzinárodné plavecké preteky o Pohár Priateľstva 2015

V dňoch 7. a 8. marca sa v Mestskej krytej plavárni v Rimavskej Sobote uskutočnil 4.ročník medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár priateľstva .

Pre veľký záujem museli usporiadatelia pristúpiť k redukcii prihlásených a po stanovení minimálnych výkonnostných limitov sa pretekov sa zúčastnilo 236 plavcov. Okrem 29 plaveckých klubov zo Slovenska sa pretekov zúčastnili aj plavci z Maďarska, a Srbska. Spolu za dva súťažné dni plavci absolvovali 1413 skokov do vody.

Domáci plavecký klub reprezentovalo celkovo 14 plavcov , ktorí sa aj v silnej konkurencii dokázali presadiť. Zo všetkých zúčastnených klubov vyplávali najviac medailí ,keď ich doma ostalo 26 .

O medailové umiestenie sa zaslúžili : Sofia Klementová -3x zlatá a 3x strieborná, Terezka Horváthová – 3x zlatá a 1x bronzová , Linda Skruteková -1x strieborná a 2x bronzová , Tamarka Hriňová – 1x strieborná a bronzová , Jakub Husár – 3x zlatý, 3x strieborný , 1x bronzový , Tomáš Koóš – 4x bronzový a Marek Tengler 2x bronzový . Väčšina našich plavcov si prekonala svoje osobné rekordy, čo je dobrým prísľubom do ďalšej pretekárskej sezóny.

Vedenie Plaveckého klubu v Rimavskej Sobote ďakuje mestu Rimavská Sobota, Technickým službám Rimavská Sobota a všetkým sponzorom, ktorí nám pomáhali pri organizovaní pretekov ako aj divákom a plavcom za skvelý športový zážitok.

Ing. Ladislav Klement

P1000348-22 DSCN0808IMG_2634

Bez odpovede to "Medzinárodné plavecké preteky o Pohár Priateľstva 2015"


    Chcete nám niečo povedať?

    Niektoré HTML kódy sú v poriadku