Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní

 

Jakub Husár dvojnásobným majstrom Slovenska

 

Uplynulý víkend sa v peknom 50 m bazéne v Štúrove konali Letné Majstrovstvá Slovenska v plávaní, v kategórii mladších žiakov. V odkrytom bazéne pri účasti 190 plavcov z 40 športových klubov, ktorí spolu absolvovali 1118 pretekárskych štartov -skokov do vody sa nestratili ani naši plavci a s dosiahnutými výsledkami sa zaradili medzi najlepších na Slovensku.

Plavecký klub Rimavská Sobota a naše mesto reprezentovali traja plavci. Jakub Husár sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska, keď zlatú medailu si vyplával v disciplínach 50 m a 100 m voľný spôsob, druhé miesto obsadil na 200 m voľný spôsob a bronz v disciplíne 100 m znak. Sofia Klementová si vyplávala 1 bronzovú medailu v disciplíne 100 m voľný spôsob, dvakrát skočila tesne pod stupňom víťazov na neobľúbenom 4 mieste a raz na piatom mieste. Medailovú zbierku doplnil Martin Vyrva, ktorý si broznovú medailu vyplával na 100 m prsia a na 200 prsia si vyplával siedme miesto.

Po tomto peknom úspechu si ešte pred prázdninami naši plavci zaplávajú o dva týždne na Olympiáde mládeže vo Viedni, kde ich súpermi budú plavci z celého sveta.

Ing. Klement

 

[nggallery id=4]

Bez odpovede to "Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní "


    Chcete nám niečo povedať?

    Niektoré HTML kódy sú v poriadku